Jak naprawić manualną skrzynie biegów?

Jak naprawić manualną skrzynie biegów?

Awaria skrzyni biegów to bardzo poważna usterka. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jak tą awarię usunąć. Za brak jednoznacznej diagnozy odpowiada fakt, że skrzynia biegów składa się z wielu elementów, gdzie każdy z nich tak naprawdę może się uszkodzić. Remonty skrzyni biegow są niestety procesem złożonym, dlatego należy dbać o przekładnie w naszych samochodach już od samego początku użytkowania.

Każda regeneracja skrzyn biegow musi być poprzedzona staranną i dokładnie przeprowadzoną diagnozą. To dzięki niej można określić zakres uszkodzeń, a co za tym idzie ustalić szczegółowy zakres naprawy. Po przeprowadzeniu analizy i postawieniu diagnozy można również wycenić całkowity koszt naprawa skrzyn biegow. Decydując się na naprawa skrzyni biegow należy zacząć od regulacji luzów i naciągi łożysk. Pozwala to na profesjonalne przeprowadzenie regeneracji skrzyn biegow. Efektem takiego stanu rzeczy jest dłuższa eksploatacja przekładni.

Jaki  jest koszt naprawy manualnej skrzyni biegów?

Skrzynie biegów zyskują na wartości głównie ze względu na szybki rozwój motoryzacji. Niestety wraz z większym zainteresowaniem, rośnie także ich awaryjność. Polscy kierowcy są zwolennikami samochodów z manualem. Głównym powodem zwiększonego zainteresowania jest wyższa jakość obecnie produkowanych skrzyń. Podróż samochodem z manualną skrzynia biegów, to przede wszystkim płynna jazda i szybkość przełożeń. Manualna skrzynia biegów oferuje także wygodę i komfort podróży.

Niestety, prestiż jaki uzyskujemy posiadając samochód z manualną skrzynia biegów, może nas w przyszłości sporo kosztować. W niektórych przypadkach naprawa skrzyn biegow może wynosić nawet 1/3 wartości nowej skrzyni. Skrzynie biegow często posiadają dość skomplikowaną budowę, co przekłada się na koszty naprawy. Samo jej rozebranie, naprawa i ponowne złożenie może przysporzyć sporo problemów niedoświadczonemu mechanikowi. Robocizna i dość wysokie ceny części zamiennych, to także dodatkowy koszt naprawa skrzyni biegow. W przypadku awarii  skrzynia biegów, najczęstszą ich przyczyną są elektrozawory hydrauliczne. Za ich uszkodzenie odpowiada niestety zaniedbanie ze strony kierowcy w postaci zbyt rzadkiej wymiany oleju. Koszt wymiany jednego elementu to nawet kilkaset złotych! Jeśli dojdzie także do konieczności wymiany bloku sterującego, to koszt wzrasta do kilku tysięcy.

Samodzielna wymontowanie skrzyni jest raczej niemożliwe. Najlepiej zatem udać się do sprawdzonego warsztatu, który zajmie się profesjonalną regeneracja skrzyn biegow.

Leave a Comment